top of page

טיפול באמצעות שיטת 'שערי חכמה'

טיפול הוא מסע בין שניים. בין המטפל לבין המטופל או המטופלת. המטופל מביא תכנים והמטפל מנגיש את הדרך וכלי הטיפול. אני מתייחסת אל 'מטופלים' כאל תלמידים ושואפת ללמד כל אחד להיות עצמאי בניהול המרחב הפנימי.

אני שואפת לשנות את התבניתבה המטפל נתפס כמדריך נצחי, מנטור, והמטופל כמודרך נצחי, בשיטת שערי חכמה זהו מתב זמני עד שהמודרך הופך למדריך עבור עצמו. תוך כדי התהליך המטופל לומד את המבנה ואת הטכניקות ורוכש מיומנות של טיפול עצמי. פרקי הזמן של הטיפול משתנים מאדם לאדם.

סיגל: "הגעתי לטיפול עם נורית שני בכדי להתגבר על אבל כרוני שנמשך בחיי מהזמן שהייתי בת שלוש ועד גיל שלושים. כשהגעתי כבר הייתי אם לשני ילדים. יחסי עם אחותי ואמי היו גרועים, לא הצלחתי לתקשר עמן או לשהות במחיצתן יותר מחצי שעה בלי שיתעוררו בי תחושות של כעס. לאחר פגישה אחת עם נורית חזרתי הביתה עם תובנות ובאותו סוף שבוע נסעתי לחופשה עם אמי ואחותי ונהניתי מאוד. לאורך החופשה המשכתי לשמוע את דבריה של נורית: 'מרגע שניקית מתוכך את הכעס את ניצבת בנקודת מבט אחרת, ההתנהגות שלך משתנה, טון הדיבור שלך משתנה, הגישה שלך אליהן שונה, אז התגובות של אמך ואחותך כלפיך משתנות גם הן'. וזה בדיוק מה שקרה"

מה הקושי שאת. מתמודדת עמו? מה האתגר? טיפול באמצעות 'שערי חכמה' מתאים להתמודדות עם מגוון אתגרים קשיים.

איך זה יכול להיות?

בבסיס השיטה קיימות 3 הנחות:

1. שיעורי חיים מורגשים בתחילה כקושי או חסר

2. התייחסות לאתגר שעולה מביא ל'תיקון'.

3. בכל אדם מוטמעת הרפואה לאתגר הניצב על פתחו.

הטיפול  מתחלק לשלבים

שלב א' - יצירת חיבור פנימי מאזן

 לומדים התבוננות מודעת בנשימה אל נקודת האיזון ואל מרחב ריקני. ממנו נוכל לצפות באתגר ללא חשש ומתוך מרחק. 'הקושי שאני מרגיש הוא אני'.

שלב ב' - כלים להבנת מקורות הקושי והאתגר. דרך התבוננות פנימית במרחבי התודעה מקבלים תשובות מהתת מודע ומקורות הקושי מתבהרים. לומדים להבין תשובות המגיעות בדימוייםהסימבוליים. טבעם של המרחבים שהם נענים לקשב והתבוננות באמצעות תובנות, דימויים, מחשבות ורגשות שמתעוררים בזמן הפגישה והם טומנים בחובם תשובות לשאלות וריפוי. 

שלב ג' -השלב היישומי - ריפוי הקושי ופתרון האתגר - בשלב הזה אתם כבר מכירים את הכלים ואנחנו מקדישים כל פגישה לאתגר אחר ומקבלים מהתת מודע תשובות יישומיות מבריאות.

שלב ד'- יישום הכלים -סימולציה של קשיים ואתגריםנשכלול הניהול העצמאי שלך.

 

פגישת סיכום - סיכום הכלים העומדים לרשותך וכמות הלווי הנדרש  להמשך לגיבוי היכולת האישית

טיפול פרטני אם יש לכם תשוקה עזה לצמיחה רוחנית, ואתם מוכנים להשקיע בעצמכם כדי ליצור שינוי ולצמוח. ם פאתם מעוניינים לקחת אחריות על חייכם וללמוד לטפל בעצמכם. אם אתם חווים את אחד הדברים הבאים אתם מתאימים לקבל את הכלים לריפוי עצמי בשיטת 'שערי חכמה: ואתם נמצאים בתקופה קשה, עיכובים, או צורך למילוי חסר לא מוסבר, התעוררות רוחנית, אתם מרגישים שאינכם מפה, מרגישים רגשות ותחושות שאינכם מבינים, רוצים שיפור בדימוי עצמי, מתקשים למצוא בני זוג, או נמצאים בזוגיות לא מספקת, אתם בתקופה של בדידות, חרדות, דיכאון, אבדן, קשיי תפקוד בעבודה, בלימודים, ביחסי משפחה ויחסים חברתיים, פחדים, חרדות, טראומה, קשיים בזוגיות ובעיות בין הורים לילדים.

 

 אתם מוזמנים לצור קשר לפגישת התאמה ללא עלות.

רחל: אני בת ששים וחמש. בן זוגי השני חולה אלסהיימר והוא מאושפז בבית זקנים. אני נוסעת לבקר אותו מדי שבוע מכיוון שזכיתי בזכותו לחמש שנים של אהבה וזוגיות נהדרת. הגעתי לנורית בכדי להבין את עלילת חיי. בכדי לשחרר את העצב והכאב שאני חשה. כשהתגרשתי מבעלי הראשון, אבי ילדי, ארעה טרגדיה נוראה שהותירה אותי נכה פיסית. אני פוגשת את נורית כבר שנה, איני מעוניינת לטפל בעצמי לבד ואני ממשיכה להגיע אליה לטיפול שבועי. כיום אני חיה לבדי, העצב נעלם ואני לומדת לקבל ולהעריך את עצמי ובמיוחד אני ערה לכך שאיני זהירה ועלי לשים לב לסימנים ואזהרות הנקרות בדרכי בכדי להימנע מתאונות...."

bottom of page